MII100-12A3
  • 1
Product Category : Discrete Semiconductor Modules
Mounting Style : Screw
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : Y4
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Vf - Forward Voltage : 2.2 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 1.2 kV
Series : MII100
Type : IGBT Modules
Product : Power Semiconductor Modules
Manufacturer : IXYS
Description : Discrete Semiconductor Modules IGBT MODULE 1200V, 100A