DSM8100-000
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DSM8100-000
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Product Status : Active
Package : Tray
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.025pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F : 3.5Ohm @ 10mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 60V
Supplier Device Package : -
Mfr : Skyworks Solutions Inc.
Package / Case : -
Power Dissipation (Max) : 250 mW
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TA)
Base Product Number : DSM8100
Description : RF DIODE PIN 60V 250MW
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Diode PIN - Single 60V 250 mW