FF800R17KP4B2NOSA2
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FF800R17KP4B2NOSA2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 1200 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : IHM-A
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1700 V
Supplier Device Package : A-IHV130-3
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 1200 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 65 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FF800R17
Description : IGBT MODULE 1700V 800A