FF450R17IE4BOSA2
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FF450R17IE4BOSA2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 620 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.45V @ 15V, 450A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1700 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 2800 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 36 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FF450R17
Description : IGBT MOD 1700V 620A 2800W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module 2 Independent 1700 V 620 A 2800 W Chassis Mount Module